Obec Rudno nad Hronom oznamuje občanom, že dňa 29. novembra 2019 sa v našej obci uskutoční zber nebezpečného odpadu. Plechovice a vedrá so starou farbou či olejom, či bližšie neurčené chemikálie a pod. je možné vyložiť v deň zberu pred brány rodinných domov, kde ich odoberú pracovníci obecného úradu. Všetko musí byť v riadne uzavretých nádobách, aby sa predišlo prípadnému znečisteniu životného prostredia. Nebezpečný odpad je možné do 28. novembra 2019 odovzdať počas úradných hodín aj na obecnom úrade.